Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

23 серпня в Україні вшановують одне з трьох ключових державних свят – День Державного Прапора України. Синьо-жовтий стяг символізує особливості української національної ідентичності та є символ боротьби за волю українського народу.

4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий прапор замайорів над Верховною Радою України. А за кілька місяців, 28 січня 1992-го року Верховна Рада України офіційно затвердила його Державним Прапором України.

В документальній онлайн-виставці «Прапор миру, вірності і волі» представлені фото-матеріали, які розкривають особливості становлення, розвитку та утвердження української символіки.

Синьо-жовте поєднання закріпилося як українські національні кольори під час європейської «Весни народів» у ХІХ столітті. Але загалом ця символіка з нами зі значно давніших часів, сягаючи періоду Київської Русі. Відтоді  синьо-жовтий стяг йшов пліч-о-пліч з процесом  становлення та розвитку Української Держави.

Український прапор піднімали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції «Академік Вернадський». Літав у космос з Леонідом Каденюком. Піднімався на п’єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції Гідності. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Він майорить над вільними і обов’язково підніметься над усіма звільненими від російської окупації регіонами України.

Залишити відповідь