З Днем Києва

Топ-новина - Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з  Днем Києва! - Офіційний портал Верховної Ради України

Київ “народився” на світ 482 року. Принаймні саме цю дату історики вважають офіційною. Обрали цю дату, зважаючи на першу писемну згадку про Київ. Вона з’явилася в літописі 882 року.

За легендою, величне місто було засноване полянським князем Києм, його братами Щеком і Хоривом, а також сестрою Либіддю. Свою назву місто отримало на честь Кия — найстаршого з братів.

1987 у Києві вперше офіційно відзначено День міста. Нині щороку свято відзначають у останню неділю травня. Найперше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року на 1500-річчя від заснування української столиці. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А від 1987 року День Києва став офіційним святом. В дні святкування відбуваються традиційні міжнародні змагання з велоспорту, щорічна спортивно-благодійна акція “Пробіг під каштанами”, відкрита регата, фестиваль повітряних зміїв, тощо.

Київ – провідний центр науки та культури України. В місті розташовано 45 інститутів НАН України та її Президія, близько 100 вищих навчальних закладів, функціонують 33 театри й театральні студії, близько 50 музеїв, понад 250 бібліотек. З 3859 пам’яток історії та архітектури Києва 42 належать до об’єктів, які охороняються ЮНЕСКО, 270 входять до списку національного надбання України. Головні історичні пам’ятки: Софійський собор (11 ст.), Печерський монастир (11–18 ст.), комплекси Видубицького, Братського, Кирилівського монастирів, корпуси Київської академії 18 – поч. 19 ст., Кловський палац, Андріївська церква, Маріїнський палац, Контрактовий дім, Володимирський собор.

День Києва: привітання / © ТСН.ua

Залишити відповідь