Інформаційні ресурси про війну в Україні:
Віртуальний музей російської агресії – перший в Україні інтернет- портал про події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей. Ресурс містить найрізноманітніші дані українською та англійською мовами:
свідчення очевидців, архівні джерела, усноісторичні джерела, інформацію ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото та відеоматеріали.
Портал створений Українським інститутом національної пам’яті, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісом Генерального прокурора, прокуратурою АР Крим та міста Севастополя, Міжнародним фондом «Відродження», Центром дослідження безпекового середовища «Прометей».
Виставка «Україна. Війна в Європі» – про історичні передумови сучасного російсько-українського протистояння, різні аспекти поточної фази війни після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, а також героїчний спротив українського народу, який тримає Україну в фокусі європейського інтересу.
Виставка «Кожен із нас – воїн» – спільний проєкт Сил територіальної оборони Збройних сил України та Українського інституту національної пам’яті про історичну тяглість національного спротиву українців, а також про сучасних захисників України – бійців територіальної оборони.
Вулична виставка «Рашизм – це…» створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності. Розкриває зміст та характерні риси квазіідеології – рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда та ксенофобія, розповідає про злочини, які здійснюють рашисти.
Виставка «Комунізм = Рашизм» створена Архівом національної пам’яті (Галузевим державним архівом Українського інституту національної пам’яті). Включає 13 історій українців XX та XXI століть, які постраждали від радянської та сучасної російської влади. Історії проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму й доводять, що методи, мотиви росіян зі знищення українців – розстріли, виселення, пограбунки, депортації, фільтраційні табори – не змінюються.
Освітній проєкт 2020 року «Діалоги про війну» – три 10-хвилинні відеорозмови учениці з ветеранами сучасної російсько-української війни на теми: «Що таке війна?», «Чому Росія прагне захопити Україну?» та «Що таке сучасна російсько-українська війна?», а також методичні рекомендації.
Серія короткометражних документальних фільмів «Жінки, які загинули за Україну» – це проєкт Жіночого ветеранського руху за підтримки Інституту.
Цикл «Нескорені» – три короткі ролики, в яких про воїнів Української повстанської армії розповідають їхні нащадки, котрі нині на передовій боронять Україну від російської агресії.
«Історії місць війни. Ірпінь» – відеофіксація спогадів людей, які пережили окупацію і стали свідками воєнних злочинів.
Фільм-реквієм «Імена на стінах».
Фільми
- «Кіборги» (2017) – про оборону від російських загарбників Донецького аеропорту.
Режисер: Ахтем Сеітаблаєв, сценаристка: Наталка Ворожбит.
- «Іній» (2017) – литовсько-французько-українсько-польська воєнна драма про молодого литовця Рокаса. З гуманітарною допомогою він потрапляє на схід України, де знайомиться з двома військовими журналістами. З ними переживає жорстокі реалії війни.
Режисер: Шарунас Бартас, сценаристи: Шарунас Бартас, Анна Коен-Янай.
- «Донбас» (2018). Це 13 історій – художніх реконструкцій справжніх подій 2014 року, зафіксованих у журналістських репортажах, любительських відео та спогадах місцевих жителів на окупованих територіях сходу України.
Режисер і сценарист: Сергій Лозниця.
- «Позивний Бандерас» (2018) – гостросюжетний детектив про групу розвідувальників, які виконують операцію зі знешкодження російського диверсанта. В основі картини – щоденник нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та реальні історії бійців АТО.
Режисер: Заза Буадзе, сценаристи: Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов.
- «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» (2019) – художній фільм, заснований на реальних подіях. Багато його персонажів – справжні бійці, які
вижили в Іловайському котлі. Зокрема командир штурмової групи батальйону
«Донбас» Тарас Костанчук, який став продюсером стрічки й зіграв самого себе.
Режисер: Іван Тимченко, сценарист: Михайло Бриних.
- «Черкаси» (2019) – розповідає про події після Революції гідності, коли український тральник «Черкаси» разом з іншими кораблями опинився заблокованим у бухті Донузлав. Екіпажі деяких кораблів перейшли на бік ворога. «Черкаси» ж залишалися вірними Україні та три тижні чинили опір.
Режисер: Тимур Ященко, сценаристи: Роберт Квілман, Тимур Ященко.
- «Додому» (2019) – історія кримських татар, які переживають злочинні дії РФ проти їхнього народу.
Режисер: Наріман Алієв, сценаристи: Наріман Алієв, Марися Нікітюк.
- «Атлантида» (2019) – антиутопія про життя в Україні після її перемоги у війні з Росією. Події відбуваються у 2025 році.
Режисер і сценарист: Валентин Васянович.
- «Погані дороги» (2020) – п’ять новел про життя на сході України на тлі російсько-української війни. Всі історії об’єднані темою доріг – у буквальному та образному сенсах.
Режисерка та сценаристка: Наталка Ворожбит.
- «Наші котики» (2020) – сатирична комедія про пригоди бійців АТО під час бойового чергування. За основу взято розповіді добровольців та бійців Збройних сил України.
Режисер і сценарист: Володимир Тихий.
- «Мати Апостолів» (2020) – воєнна драма про випробування й поневіряння матері. Вона шукає сина, літак якого був збитий.
Режисер: Заза Буадзе, сценаристи: Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе.
- «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) – про виживання родини в Красногорівці на Донеччині під постійними обстрілами.
Режисерка та сценаристка: Ірина Цілик.
- «Зошит війни / War Note» (2021) – документальна стрічка, створена з особистих відеозаписів, зроблених на телефон або камеру українськими військовими та добровольцями.
Режисер: Роман Любий.
- «Снайпер. Білий ворон» (2021) – перший український фільм про російську-українську війну, що вийшов на великі екрани після повномасштабного вторгнення. Це воєнний екшн про Миколу, який у 2014 році приєднався до добровольчого батальйону і став висококласним снайпером.
Режисер: Мар’ян Бушан, сценаристи: Мар’ян Бушан, Микола Воронін.
- Серіал «Мама» (2021) – драма, заснована на реальних подіях. Мати дізнається, що її сина захопили в полон на Луганщині біля Слов’яносербська, й вирушає на його порятунок.
Авторка серіалу: Валентина Руденко, режисер: Сергій Маслобойщиков.
Пісні
Гімн Січових стрільців «Ой, у лузі червона калина»;
Марш Збройних сил України «Зродились ми великої години»;
«Моє серце – сталь! Моя кров – Азов!» – музика: KOZAK SYSTEM,
слова: Сергій Соловій, виконання: KOZAK SYSTEM;
«Фортеця Бахмут» – музика: Сергій Вусик, Тарас Тополя, слова: Тарас Тополя, виконання: гурт «Антитіла»;
«МРІЯ» – музика, слова, виконання: Jerry Heil;
«Повернись живим» – музика і слова: Сергій Танчинець, виконання: гурт
«БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ»;
«У мене немає дому» – музика: Ірина Швайдак, Устим Похмурський, слова: Ірина Швайдак, виконання: гурт «Один в каное»;
«Місто Марії», «Квіти мінних зон» – музика і слова: Святослав Вакарчук, виконання: гурт «Океан Ельзи»;
«Батьківщина» – музика і слова: Олег Псюк, виконання: Kalush та Skofka;
«Не відступати і не здаватись» (саундтрек до стрічки «Снайпер. Білий Ворон») – музика і слова: Олег Собчук, виконання: гурт «СКАЙ».