Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти
І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
- Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, Статуті закладу освіти.
- 2.1 Учні приєднуються до заняття за 5 хв до початку, вмикають відеокамери та мікрофони, маючи при собі навчальне приладдя, підручники, путівники, зошити тощо;
2.2 Екстерни з’являються у заклад освіти за 10 хв до початку індивідуальної консультації із заліковою книжкою, навчальними матеріалами та приладдям;
- Не можна приносити на територію закладу освіти з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
- Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
- Не можна без дозволу педагогів або адміністрації ліцею йти зі школи та її території в урочний час або під час індивідуальних консультацій.
- У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати класному керівнику (заступнику директора) довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях \індивідуальних консультаціях.
- Здобувачі освіти бережуть майно закладу освіти, бережливо ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу освіти.
- До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому або шкільному майну, батьки здобувачів освіти, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
- Здобувачам освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу освіти.
- Булінг є неприпустимою формою поведінки здобувачів освіти у закладі освіти та за її межами.
- Здобувачі освіти можуть користуватися на навчальних заняттях та індивідуальних консультаціях гаджетами лише для навчання.
- Здобувачі освіти зобов’язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.
- Використання мобільних телефонів допускається лише під час перерв між навчальними заняттями та індивідуальними консультаціями.
- Здобувачі освіти мають бути уважними, з розумінням ставляться до однолітків з особливими освітніми потребами.
- Учні зобов’язані проявляти навчальну активність на уроках та відповідально ставитися до виконання домашніх завдань з навчальних предметів; екстерни зобов’язані виконувати індивідуальний навчальний план, проявляти навчальну ініціативу на індивідуальних консультаціях; здобувачі освіти можуть брати активну участь в загальношкільних навчально-виховних заходах.
ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
- Здобувачі освіти з’являються на заняттях та індивідуальних консультаціях вчасно.
- Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших однокласників від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
- Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти із заняття \індивідуальної консультації, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
- Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
- Після закінчення заняття \ індивідуальної консультації, учасники навчального процесу повинні чемно подякувати один одному.
- Здобувачі освіти мають право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
- Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
- У разі оголошення повітряної тривоги, усі учасники навчального процесу мають призупинити навчальне заняття\індивідуальну консультацію, та зайти в укриття.
ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ
- Час перерви — особистий час кожного здобувача освіти. Вони можуть його проводити по своєму розумінню, але не повинні заважати іншим.
- Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно пересуватися по ліцею, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.
- Під час перерв здобувачам освіти категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.
- Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
- Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.
- У закладі освіти та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
- Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
- На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
IV.ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ЗАНЯТТЯХ ГУРТКІВ ТА ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ
- Всі здобувачі освіти за своїм бажанням вибирають гурток, в які здобувача освіти записує керівник гуртка у погодженні з класним керівником.
- На першому засіданні гуртка визначається час роботи, розподіляються обов’язки між членами гуртка.
- Робота гуртка проводиться по затвердженому плану.
- Здобувачі освіти, які порушують дисципліну на занятті гуртка або не виконують завдань, погано працюють, виключаються з гуртка.
- Всі заняття гуртка, відвідування, теми, ставлення здобувачів освіти гуртка до роботи записуються в журналі гурткової роботи.
- Під час доповіді, лекції, концерту та ін. здобувачі освіти повинні поводитись культурно: не розмовляти, не заважати присутнім, не переходити з місця на місце, не виходити до закінчення заходу, не смітити у приміщенні.
V.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
- Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території закладу освіти і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
- За порушення цих Правил та Статуту закладу освіти здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
- усне зауваження;
- запис зауваження в щоденник;
- виклик здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
- відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди його батьками.
3.Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов’язковими для виконання на всій території закладу освіти, а також під час усіх заходів, що проводяться закладом освіти.