Матеріально-технічне забезпечення

Ліцей «Школа екстернів» знаходиться в будівлі колишнього дошкільного закладу освіти № 259 м. Києва, який було побудовано в 1957 році.

Загальна площа приміщень становить 532,7 кв.м., загальна площа навчальних приміщень становить 244 кв.м. Проєктна потужність ліцею становить 530 осіб.

Стан будівлі та навчальних приміщень задовільний. У всіх приміщеннях ліцею проведено поточні ремонти, проведено капітальний ремонт системи опалення, водопостачання та каналізації, проведено утеплення фасаду, заміну вікон та вхідних груп, асфальтового покриття та покриття відмостки навколо будівлі. Освітлення приміщень відповідає санітарно-гігієнічним нормам.  

Площа земельної ділянки становить 0,3791 га. Територія закладу огороджена металевим парканом та утримується в задовільному стані.

Приміщення перебуває в комунальній власності Київської міської ради, територіальної громади м. Києва та передане ліцею «Школа екстернів» на праві оперативного управління.

Для організації освітнього процесу учнів заочної форми навчання в ліцеї наявні 4 навчальні приміщення загальною площею 146 кв.м. Зазначені навчальні приміщення також використовуються для освітнього процесу екстернів ліцею. Загальна площа приміщень, які використовуються для проведення індивідуальних та групових консультацій становить 244 кв.м. Також в ліцеї облаштовано навчальне приміщення для екстернів 1-4 класів, обладнане відповідно до вимог НУШ.

Всі навчальні приміщення укомплектовані партами, стільцями та класними дошками. Для всіх педагогічних працівників обладнано робочі місця, які укомплектовані меблями, комп`ютерами, офісною технікою та канцелярським приладдям. У навчальних приміщеннях створені належні санітарно-гігієнічні умови для здійснення освітнього процесу.

            У приміщенні ліцею також знаходяться: бухгалтерія, кабінет психолога, кабінет заступників директора, бібліотека, приймальня та кабінет директора. В підвальній частині будівлі розташовані складські приміщення, тепловий пункт та найпростіше укриття.

У бібліотеці ліцею облаштовані місця для читачів. Кількість книг, брошур та журналів становить  6203 примірники, у тому числі 5687 підручників, з них:  для 1-4 класів – 1086 підручників, 5-9 класів – 2501 підручник, 10-11 класів – 2100 підручників. Забезпеченість учнів  та екстернів підручниками – 90 %.

У закладі нараховується 28 комп`ютерів з ліцензованим програмним забезпеченням, а також 5 ноутбуків та 1 лептоп. Із зазначеної кількості комп`ютерної техніки 10 одиниць використовується для адміністративно-господарської роботи і 18 одиниць використовується для забезпечення освітнього процесу. 25 комп`ютерів підключено до мережі Інтернет. Також у ліцеї працюють 2 точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Крім комп`ютерної техніки в ліцеї наявні наступні технічні засоби

НайменуванняКількість
     Акустична система1
     Інтерактивна дошка2
     Мультимедійний проектор2
     Проекційно-лекційний комплекс1
      Багатофункціональні копіювальні         апарати CONICA MINOLTA3
     Принтери та БФП18
     Граничний планшет6
     Документ-камера6
     Телевізор1
     Навчальне обладнання (окуляри      віртуальної реальності)3
     Фотоапарат1
      ІР- телефонні апарати6

Ліцей забезпечений в достатній кількості інвентарем для прибирання приміщень, миючими та дезінфікуючими засобами, різноманітним господарським інвентарем, канцелярським обладнанням, витратними матеріалами тощо

Заклад підключено до технічних мереж холодного водопостачання, тепломережі та електромережі. В закладі встановлено індивідуальний тепловий модуль та водонагрівач. Наявні два кулера з питною водою. Всі технічні мережі знаходяться в задовільному стані.

Приміщення закладу  забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежною шафою, яка укомплектована згідно вимог, ящиком  з піском тощо), кошмою пожежною. В приміщеннях школи встановлено АПС та систему оповіщення про пожежу, пожежний кран в комплекті зі стволом та рукавами, проведено обробку дерев`яних конструкцій горища, проведено вимір опору ізоляції електромережі, встановлено аварійні показники «Вихід». Шляхи евакуації забезпечені знаками руху та утримуються вільними, приміщення забезпечені планами евакуації та інструкціями щодо дій персоналу у надзвичайних ситуаціях. Сигнал від АПС виведено на пульт цілодобового спостереження.

У школі наявне найпростіше укриття, яке обладнане місцями для сидіння, АПС, вогнегасниками та забезпечене запасом питної води, робочими інструментами, аптечкою, масками та респіраторами.