До уваги осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях та планують вступати за спрощеною системою до закладів вищої освіти у 2021 році.

Державна підсумкова атестація за курс базової загальної середньої освіти  (9 клас) проводиться з таких навчальних предметів:

 • українська мова (диктант)
 • історія України (атестаційна робота, яка включає тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності – «логічної пари», на встановлення правильної послідовності, з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих).

 Підготуватися до проходження державної підсумкової атестації можна за такими джерелами.

 • Українська мова (диктант)

Авраменко О. Українська мова: Збірник диктантів. 9 клас / Видавництво 3-є, доп. й перероблене – К.: Грамота, 2018.

 • Історія України

Власов В.С. Державна підсумкова атестація. 2020 рік. Збірник завдань для підсумкових контрольних робіт. Історія України. 9 клас. – К., Генеза», 2019.

 Державна підсумкова атестація за курс повної загальної середньої освіти (11 клас) проводиться з наступних навчальних предметів:

 • українська мова (атестаційна робота включає тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді; завдання на встановлення відповідності – «логічної пари»; завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю)
 • історія України (атестаційна робота охоплює період «Історія України ХХ – поч. ХХІ ст.»; включає тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності – «логічної пари», на встановлення правильної послідовності, з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів).

 Підготуватися до проходження державної підсумкової атестації можна за такими джерелами.

 • Українська мова

«Програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови, здобутих на основі  повної загальної середньої освіти» (testportal.gov.ua / посилання «Учаснику ЗНО» – «Українська мова»)

 • Історія України

«Програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з історії України, здобутих на основі  повної загальної середньої освіти», теми 20-32 (testportal.gov.ua / посилання «Учаснику ЗНО» – «Історія України»)

Перелік документів для реєстрації на ДПА за програмою «Крим-Україна», «Донбас-Україна».

Абітурієнт, який є повнолітньою особою (досяг віку 18 років), має надати такі документи.

 1. Копію паспорта (ID-картки) особи, до копії ID-картки додається копія витягу з реєстрацією місця проживання.
 2. Копію довідки внутрішньопереміщеної особи (за наявності).
 3. Освітню декларацію із закладу вищої освіти (з назвою та печаткою цього закладу, номером закладу вищої освіти в ЄДЕБО), заповнену безпосередньо вступником.
 4. Копію документа (джерела), з якого було заповнено освітню декларацію.

Абітурієнт, який є неповнолітньою особою (не досяг віку 18 років), має надати такі документи.

1. Копію свідоцтва про народження або копію паспорта (ID-картки) особи, до копії ID-картки додається копія витягу з реєстрацією місця проживання.

2. Копію 1-ї та 2-ї сторінок паспорта одного з батьків, а також сторінки з реєстрацією місця проживання (прописки).

 • У випадку, коли під час реєстрації на ДПА батьки неповнолітньої особи відсутні, копії документів одного з батьків мають бути наявними (див. п.2 вище), окрім того, обов’язково неповнолітню особу (вступника) має супроводжувати довірена особа, яка є повнолітньою (досягла віку 18 років). Довірена особа надає копію паспорта, вказує, ким вона є вступнику, а також заповнює і підписує всі документи про реєстрацію абітурієнта на ДПА.

*Бланки заяви та згоди на обробку персональних даних повнолітні особи (вступники, батьки чи довірені особи) заповнюють від руки під час реєстрації.